بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی نرخ تبدیل، به معنای افزایش فروش می باشد. برای افزایش نرخ تبدیل شما باید درک صحیحی از بازدید کنندگان و نیازمندیهای آنها داشته باشید .بهترین اقدام شما درک بازدیدکنندگان ، کاربران و مشتریان خود و ارائه نیازهای آنها است.

Conversion Rate Optimization

Conversion Rate Optimization

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) چیست؟

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) یا conversion rate optimization روشی برای افزایش درصد کاربرانی است که عملکرد دلخواهی را در وب سایت انجام می دهند. اقدامات مورد نظر می تواند شامل خرید یک محصول ، کلیک روی “افزودن به سبد خرید” ، ثبت نام برای یک سرویس ، پر کردن فرم یا کلیک روی پیوند باشد. به صورت خلاصه بهینه سازی نرخ تبدیل از این سئوال شروع می شود که : چه اقداماتی انجام بدهیم که بازدید کنندگان بیشتر خرید کنند. بله افزایش بازدید از سایت از فاکتورهای موفقیت شما از طراحی و سئو سایت می باشد، اما الان جائی است که باید جواب بگیرید و فروش را افزایش دهید. افزایش نرخ تبدیل می تواند برای کسب و کار شما بسیار مهم باشد.

فکر کنید بهینه سازی نرخ تبدیل را فرایند تمرکز بر درک آنچه کاربران شما را متوقف می کند و یا  آنها را ترغیب می کند ، بنابراین می توانید بهترین تجربه کاربر ممکن را به آنها بدهید – و این ، به نوبه خود، همان چیزی است که آنها را وادار می کند و در نهایت نرخ تبدیل وب سایت شما را بهبود می بخشد.

 

 

جذب اعتماد بیشتر

یکی از چالش های موجود برای افزایش نرخ تبدیل جذب اعتماد مشتریان می باشد. شما باید از طریق سایت و سیاست های اعمال شده اعتماد بیشتری ایجاد کنید. این می تواند طراحی یک سایت مشتری پسند. داشتن آدرس فیزیکی و تلفن ثابت برای پاسخگویی باشد. ساخت یک برند معتبر از راه های کسب اعتماد بیشتر است. بیشتر مردم از دیجیکالا خرید می کنند برای آنکه یک برند معتبر است .

درباره سیاست های اعلام شده در سایت بیشتر فکر کنید. گاهی امکان مرجوعی کالا یا بازگشت وجه می تواند اعتماد برانگیز باشد .

طیف اقدامات می تواند وسیع باشد اما متناسب با سیاست کاری شماست.

افزایش نرخ تبدیل

جذب بازدیدهای مرتبط

بینش مشتری بهبود یافته است. بهینه سازی نرخ تبدیل می تواند به شما کمک کند مخاطبان اصلی خود را بهتر بشناسید و دریابید که چه زبانی یا پیام رسانی به بهترین وجه پاسخگوی نیازهای آنها است. بهینه سازی نرخ تبدیل به دنبال یافتن مشتری های مناسب برای تجارت شما است. به دست آوردن افراد بیشتر اگر افراد درستی نباشند ، به سود تجارت شما نیست .

شاید باید بیشتر در مورد افزایش ترافیک سایت خود فکر کنید، آیا شما تنها کسانی را جذب می کنید که بیشتر به وبگردی مشغول هستند یا با انتخاب کلمات کلیدی مناسب تر خریداران واقعی را ترغیب به بازدید از سایت خود کرده اید.